106-to teismas. Ačiū MegaNet

Kaune rytoj vyks pirmoji istorijoje byla susijusi su Windows 7 skandalu. Viešu atgaminimu kaltinamas pilietis bus teisiamas. Pilietis buvo MegaNet vartotojas. Byla turėjo būti sprendžiama anksčiau, tačiau buvo nukelta dėl advokatų laiko stokos.

Spaudoje buvo kalbama, kad LinkoManija nepaliks savo vartotojų. Taip ir padarė. Vienas kitam padedami, buvo nusamdytas advokatas, kuris labai daug prisideda, padedamas ir atlikdamas darbą beveik veltui.

Graudu, kad MegaNet be jokių klausimų ar teismo sprendimų taip paima ir išduoda daugelio asmenų duomenis, kurie neaišku ar yra kalti.  Mano nuomone IPT turėtų saugoti savo klientus ir nedalinti duomenų, jeigu teismas nenusprendė jų išduoti. Juk taip svarbu jiems būti neutraliems ir nešališkiems šioje pozicijoje.

Patekus į rankas visiems LANVA surinktiems įrodymams, yra matoma, kaip MegaNet sugebėjo vienu laišku išduoti net šešių asmenų asmens duomenis, į kuriuos įeina piliečių asmens kodai, gyvenamosios vietos, kontaktiniai telefonų numeriai, IP bei kompiuterių MAC adresai.

Laukiam rytojaus…

Įrašo “106-to teismas. Ačiū MegaNet” komenatarų: 85

 1. sveiki,
  pirmiausia manau reiktu issiaiskinti kokio pobudzio byla (civiline, administracine ar baudziamoji) ir tik tada diskutuoti.
  antra, pries diskutuojant reikia idemiai susipazinti su sutarties salygomis.
  trecia, asmens duomenys gali buti renkami ir teikiami tik laikantis LR asmens duomenu teisines apsaugos istatymo reikalavimu ir isiregistravus duomenu valdytoju registre.
  taigi, tik ivertinus visus minetus aspektus, galima butu daryti kategoriskas isvadas. Mano nuomone palikim tai spresti teismams, nes pagal LR istatymus teisinguma vykdo tik teismai!

 2. Reikia kaska apkaltint tai ir randam..meganeta…o jei tas vartotojas butu naudojesis kis ar mikrovisata ar skynetu ar dar kokiu xnetu..koks skirtumas, gyvenam teisinej valstybej ir viskas vyksta pagal taisykles.. ir isvis.. O kas cia ta nesamone sukele??? OZIAI LANVA, ir debilai seime..

 3. Gerai lukas sako.
  Visiems svarbu pasijausti stipriems komentaruose ir KA NORS APKALTINTI, pasijausti nuskriaustais. Stai Kestas leptelejo kad mate tarp visu popieriu jog IP’us isdave Meganetas. Jus ka tokie kiauri? Manote kad visi 106 kaltinami pilieciai yra tik is Meganeto?
  Man asmeniskai butu idomu suzinoti ka tokio blogo Kestui padare Meganetas, kad jis papyle pamazgu ant meganeto.
  Esu tikras, kad tarp tu 106 papuola daug maz visu didziausiu internetu tokieju klientai.

 4. with lukas tu aklas ? skaityt ismok MEGANET perdave 6 zmones o ne 106 …. pirma normaliai perskaityk tada cia reiskis

 5. Didelė pagarba meganet, kad pasiaiškino dėl naudotojų duomenų išdavimo :)

 6. Tai juk ir rasau:
  „Manote kad visi 106 kaltinami pilieciai yra tik is Meganeto?”
  Aisku kad ne visi is meganeto. Tik visi kiti tiekejai tyli uzpakalius surauke ir dziaugiasi kad visi ant meganeto varo.

 7. Nesamones kalbat vyriukai (ir mergaites gal) …:[
  Kuo jau kuo ,bet meganetu tai tikrai galima pasitiket…
  Pats dirbau su jais ,tai vikas ten lb. normaliai…
  Zodziu, yra tam tikri istatymai ir kiekvienas turi ju laikytis… (nemoki kist – nereikia lyst:)

 8. Vakar nutraukiau sutarti su jais. Sumekau uz tai siek tiek, bet nors saugus dabar jauciuosi.

 9. Treciadieni nutraukiau sutarti su jais. Zinoma, sumokejau uz tai siek tiek, bet dabar nors saugus jauciuosi.

 10. Jumoristas, ir pas ka uzsisakei interneta, ar isvis be nieko sedi?
  Ar manai kad kai policija paklaus tavo naujo tiekejo, jie tave didvyriskai gins pries tai isdave likusi 100 teisiamuju kuriu neisdave meganet?

 11. ATsisakykit to Meganet ir kitus paraginkit neuzsakinet ju paslaugu, jei internautai vieningai veiks, MEGANET`a galima palikti be klientu, tada zinos, kad cia karalius.

 12. Imeskit sita placiau kurnors..Graudus tas meganetas savo klientu nesaugo,von is rinkos tokius !!!!!!!!!!!!

 13. LIETUVOS RESPUBLIKOS ELEKTRONINIŲ RYŠIŲ ĮSTATYMO 3 STRAIPSNIO PAPILDYMO IR 77 STRAIPSNIO PAKEITIMO ĮSTATYMAS

  „Ūkio subjektai, teikiantys elektroninių ryšių tinklus ir (ar) paslaugas, privalo įstatymų nustatyta tvarka turimą ir nusikalstamoms veikoms užkardyti, tirti, nustatyti reikalingą informaciją pateikti operatyvinės veiklos subjektų pagrindinėms institucijoms, Vyriausybės nurodytoms ikiteisminio tyrimo įstaigoms, prokurorui, teismui ar teisėjui. Šią informaciją ūkio subjektai, teikiantys elektroninių ryšių tinklus ir (ar) paslaugas, neatlygintinai teikia operatyvinės veiklos subjektų pagrindinėms institucijoms, Vyriausybės nurodytoms ikiteisminio tyrimo įstaigoms pagal jų paklausimus elektroniniu būdu ir nedelsdami. Vyriausybės nurodytos ikiteisminio tyrimo įstaigos Vyriausybės nustatyta tvarka organizuoja ir sudaro galimybę gauti šią informaciją savo padaliniams ir (ar) kitoms ikiteisminio tyrimo įstaigoms. Visi asmenys, dalyvaujantys keičiantis duomenimis, Vyriausybės nustatyta tvarka ir sąlygomis imasi būtinų priemonių duomenų saugumui užtikrinti, o tam reikalinga papildoma įranga įsigyjama ir išlaikoma valstybės lėšomis. Jeigu atliekant ikiteisminį tyrimą reikia patvirtinti ūkio subjekto, teikiančio elektroninių ryšių tinklus ir (ar) paslaugas, informacijos tikslumą, ikiteisminio tyrimo pareigūnas tiesiogiai raštu kreipiasi į ūkio subjektą ir gauna atsakymą raštu.”

  http://www.lrs.lt/pls/proj/dokpaieska.showdoc_l?p_id=13396&p_org=231&p_fix=y&p_gov=n

 14. Pritariu „Siulau panagrineti”. Jei istatymas bus taikomas tik taip, kaip surasytas, tai galima nueiti iki visisko absurdo. O pas mus LANVA moka kurti absurdiskas situacija(kartu su VMI).

  Kritika: Nusipirkdamas legalu DVD, nusiperki viena programines irangos KOPIJOS licenzija. Zinoma yra ir kitokiu licenziju versiju, kai su vienu CD ar DVD galima nusipirkti keliu kopiju licenzija(pvz.: verslui).
  Atsirado ir kitokiu kopiju licenciju formu(demo, beta, trail, share, free).
  Kartu su licenziju formomis kito ir apmokejimu formos: perku diska, perku programa, moku viena karta(perku laiko licencija(metine, menesine, gyvenimui), moku kai reikia ar pabandes(shareware programoms), moku kai noriu(aukoju)).

  Pas mus beda, kad uzsiciklinome(LANVA, Microsoft, istatymai) „perku CD ar DVD” periode, kuris yra jau moraliskai pasenes, letas ir reikalautis daug resursu.

  ABSURDO TEATRAS.

 15. Jei RRT paprašė – bet koks IPT privalo logus atiduot. Įstatymas. Bet jokių teismų.

 16. uteles piratai :D:D:D:D::D:D:D::D:DD::D:DDDDDDDDDDDDDDd

 17. Skaityt moki? RRT istatymo tam punkte teigiama, kad duomenys turi buti perduodami istatymu nustatyta tvarka, siuo atveju ta tvarka nustato ATPK. Kad pagal ATPK MegaUbernetas atiduotu savo kliento duomenis, policija turejo turet teismo sprendima, jei jo neturejo, mineta bendrove neteisetai perdave savo kliento duomenis.

 18. kam cia taip viesai demonstruoji savo nekompetencija? Istatymu nustatyta tvarka, stai prasau:

  POLICIJOS VEIKLOS ĮSTATYMAS
  6(1) straipsnis. Teisė gauti informaciją
  1. Valstybės ir savivaldybių institucijos, įstaigos ir įmonės privalo policijos įstaigos prašymu arba pagal atskiras duomenų teikimo sutartis policijai neatlygintinai teikti jos uždaviniams įgyvendinti būtinus šių valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų ir įmonių tvarkomus valstybės registrų (kadastrų) ir žinybinių registrų, klasifikatorių, informacinių sistemų ir duomenų rinkmenų duomenis.

  LIETUVOS RESPUBLIKOS ASMENS DUOMENŲ TEISINĖS APSAUGOS ĮSTATYMAS
  8 straipsnis. Asmens duomenų paslapties išsaugojimas
  2. Be duomenų subjekto sutikimo asmens duomenys gali būti
  perduoti, jei to reikalauja:
  1) valstybės kontrolės ir saugumo institucijos;
  2) kvotos, tardymo, prokuratūros, teismo institucijos;

 19. Bet dave tik jie vieni kiti nedave,tai myzniai jie ar kaip cia yra ?

 20. jai pareigunai pateike visus reikalingus dokumentus (kuo as labai abejoju)
  meganetas privalejo duoti ta informacija. Bet realiai viko viskas taip: buvo gaudas skambutis is policijos ir buvo issiusta visa informacija
  jokiu dokumentu is policijos nebuvo prasoma

 21. Krc jau atsisveikinau su situo duchisku internetu.. vien is mano puses jau 9pazystami atsibaide siu paslaugu

 22. buvo gautas teismo sprendimas ikiteisminiam procese su sarasu IP, ir buvo duotas rastas atgal, tad nereikia svaikti apie „skambucius”.

 23. blogai tai, kad zmogus pats prisipazino, kad siuntesi, kam reikejo tai daryti?

 24. Nieko jie neprivalejo duoti,nebent butu teismo sprendimas,ka jus cia svaigstat meganetas nuejo lengviausiu keliu – jiems nusišikti ant tu 6 klientu

 25. betkokiu atveju „mechanizmas” sukasi.. vaikinukas paduotas i teisma, o Meganetas pasidare idealia anti reklama.. ir ta anti reklama suksis tol kol tesis teismai… gaila man ju ir be to krize…

 26. Meganetas dunduku kontora, nesugebanti net sau teisininko nusisamdyti. Savo komentare patys cituoja baudziamaji kodeksa, kai tuo tarpu tyrimas vykdomas pagal administraciniu teises pazeidimu kodeksa. Bet tai isduodami visus duomenis jie net nesigilino i tokius dalykus. Bet kas, kad ir apsimetes tyreju, jiems gali atsiusti laiska kad pateiktu duomenis apie tokius tai IP, ir is karto jie pateikia visa informacija.

 27. sutartis su tais *** iki vasaros, bet nieko – pakentesim o tada venu klientu turesite maziau!

 28. Deimantas Jastramskis. Komentarų verslo šešėliai
  2010-03-10
  Rubrikose: Visuomenė » Žiniasklaida Gamta ir mokslas » Technologijos Visuomenė » Komentarai ir pokalbiai
  Zenekos nuotrauka

  Įžeidžių interneto komentarų rašytojai tapo interaktyvaus žiniasklaidos bendrovių verslo partneriais. Dėl komentaruose pažeisto asmenų privatumo ir orumo interneto svetainių administratoriai atsakyti nenori. Jie tik pasiima komentarų rinkoje sukurtą pridėtinę vertę.

  Žodžio laisvė interneto amžiuje tapo absoliuti. Ją sukūrė ne žurnalistai, mąstytojai ar kiti žymūs visuomenės veikėjai, o eiliniai, dažniausiai beveik niekam nežinomi, interneto komentatoriai anonimai. Tai, ką į viešąją erdvę paleidžia patys bulvariškiausi žurnalistai ar pramoginių žanrų montuotojai, yra palyginti niekas su tuo, ką surezga interneto užkaborių rašeivos.
  Interneto įžeidimų, šmeižto, neapykantos, apkalbų, insinuacijų nuošliaužos užgriuvo visuomenę, kuri priversta jose murkdytis ir jau beveik apsiprato. Kai kas išmoko nekreipti į tai dėmesio. Neskaityti. Bet skaito kiti. Ir sužino tai, ko apie save nežino patys komentarų srauto herojai. Tai dažnai keičia skaitytojų požiūrį ir elgesį į žmones, kurie nėra tokie, kokie vaizduojami internete.

  Žodžio laisvė virsta prievarta

  Smalsiems „pletkų“ nešiotojams ir vartotojams atėjo aukso amžius. Nereikia ieškoti gandonešių kur nors parke ar prie laiptinės suoliuko. Tereikia prisėsti prie kompiuterio. Net „dviračio šou“ scenaristai suprato, kad jau laikas kurti šiuolaikinio dieduko ir interneto šlamšto vartotojo personažą „Bratkabook“ rubrikoje.

  Komentarų rašinėtojai (skaitytojai) tapo žiniasklaida. Dalis jų kuria pilietinei visuomenei būdingą diskusinį, asmenų orumo nežeidžiantį turinį. Tačiau šiuokart kalba ne apie juos. Yra kita dalis komentatorių, kurie lyg psichikos funkcijų teroristai negailestingai trypia ne tik viešuosius asmenis, bet ir nelaimėlius, į žiniasklaidą pakliuvusius dėl nenusisekusio gyvenimo, netgi mirusiuosius ar tragiškai žuvusiuosius. Masinės komunikacijos šliuzuose kylant įžeidinėjimų ir patyčių lygiui, nuvertinama pati žodžio laisvė, kuri virsta žodžio prievarta.

  Ką nutyli žiniasklaidos lyderiai

  Didžiųjų interneto žiniasklaidos svetainių vadovai mėgsta pasigirti, kad būtent jie į Lietuvą atnešė komentarų fenomeną, ar apgailestauti, kad priešiškai Lietuvai nusiteikusios valstybės rezidentai jų svetainėse skleidžia mūsų valstybę niekinančią informaciją. Tačiau, nepaisant to, jie yra šventai įsitikinę, kad žodžio laisvė yra aukščiausia vertybė, ir visada pasiryžę už ją kovoti. Tikrai gražus siekis.

  Tačiau tie patys interneto naujienų žiniasklaidos lyderiai nutyli, kad kova už žodžio laisvę yra jų rinkodaros strategijos dalis. Nežabota (įžeidžianti daugybę žmonių) žodžio laisvė yra vienas iš svarbių jų verslo pamato pastolių.

  Interneto komentarų skaitytojų yra daug kartų daugiau nei rašytojų. Daugeliui žmonių yra smalsu ir smagu skaitinėti interneto skiedalus, kikenti ir nesusimąstyti, kiek kokia nors išgalvota intymi ar kita šmeižikiška informacija suteikia skausmo jos adresatams ir artimiesiems. Komentarų skaitinėtojai sudaro didelę vartotojų grupę – reikalingą auditorijos segmentą reklamuotojams. Pradėjus esmingai filtruoti komentarus, interneto žiniasklaida netektų nemažos dalies skaitytojų, o kartu ir reklamos pajamų.
  Todėl su žodžio laisve dažnai žaidžiama lyg su ugnimi.

  Neskubama išmesti tos informacijos, iš kurios dar galima uždirbti, balansuojant ant laisvo žodžio ir padorumo likučių ribos. Kuriami žaidimai iš serijos „neburnok“, „geras blogas komentaras“ ir panašūs. Bet tai būdas priversti skaitytojus ilgiau užsibūti svetainėje ir spaudyti klaviatūros mygtukus lyg tai sprendžiant, kuris komentaras liks ar ne turinyje. Tai suteikia papildomą galimybę daugiau prisidurti iš reklamos.

  Komentatoriai – BVP kūrėjai

  Nagrinėjant interneto komentarų turinį kartais atrodo, kad juose jau viskas, kas įmanoma blogesnio, parašyta. Tik ne visi pinigai šiame versle dar surinkti. Mat interneto komentavimo fenomenas paskatino net ir naujų verslų plėtrą. Atsirado firmos firmelės, „valdančios“ reputaciją internete, t.y. rašinėjančios pagyras klientams ir keikiančios jų konkurentus.

  Nekultūringi ir piktavaliai skaitytojai komentatoriai yra ne tik viena iš interneto žiniasklaidos verslo varomųjų jėgų, galima sakyti, BVP (bendrojo vidaus produkto) kūrėjai, bet ir darbdaviai programuotojams ir nepageidaujamų frazių trynėjams. Šiuo atveju panašiai kaip šiukšlintojai sukuria darbo vietas valytojams bei nusikaltėliai – prokurorams. Bėda ta, kad didžiojo komentarų verslo atstovai kol kas per mažai investuoja į neigiamos visuomenės sveikatai informacijos filtravimą.
  Socialiai atsakingas verslas neturėtų kenkti vartotojui. Daugelyje verslo šakų nustatomos leistinos kenksmingų medžiagų normos produkto sudėtyje. Komentaruose nustatyti ribą, ties kuria moralinę žalą dar galima laikyti nekenksminga sveikatai, yra gerokai sunkiau. Nei metrais, nei gramais, nei kalorijomis ar džauliais to neišmatuosi. Todėl komentarų administratoriai gana laisvai gali interpretuoti, kuris žodis dar tinka kyboti viešojoje erdvėje, o kuris turi būti ištrintas. Bet tai, kas atitinka tikrovę ar ne, kas pažeidžia privatumą ar ne, nesunku įvertinti, kai to nori.

  Kas, kiek ir už ką atsakingas

  Viešojoje erdvėje aptariant interneto komentarų kloakos problemą, dažniausiai kalbama ne apie komentarų administruotojų verslo modelį, o tik apie tai, kokie yra pikti, blogi, moralės normų nesilaikantys komentatoriai. Keliamas bemaž filosofinis klausimas apie žodžio ir asmens laisvės santykį, šio santykio ryšį su atsakomybe. Ką, kada, kiek, kaip ir kodėl reikėtų ar nereikėtų riboti?
  Žodžio laisvės tikrai nereikia riboti. Kaip tai kartkartėmis negrabiai užsimoja daryti politikai. Turbūt vertėtų praplėsti ir sukonkretinti atsakomybės už žodžio laisvę ribas. Bet ne eilinio rašinėtojo, iš N tinklo skleidžiančio neapykantos keiksmus, o interneto svetainių (elektroninių skelbimo lentų, kuriose publikuojamas nemarių komentatorių sielų raiška) šeimininkų. Nes, jei ant jūsų namo sienos kas nors riebiu šriftu užrašys, kad jūsų kaimynas yra pusgalvis ar svetimautojas, jūs tą užrašą panaikinsite. Jeigu taip nepadarysite, vadinasi, jam pritarsite. Ir natūralu, kad kaimynas galės pareikšti pretenziją ne tik užrašo autoriui, bet ir jums, kaip užrašo vietos suteikėjui ir informacijos skleidėjui.

  Redakcijos, kurioms svarbu, kokia informacija nepelnytai gali žeisti jų skaitytojus, įveda komentatorių registraciją, blokuoja keiksmus bei greitai šalina skaitytojų pažymėtus netinkamus komentarus. Deja, pagrindinės komercinės interneto žiniasklaidos svetainės iki komentuotojų registravimo dar nesubrendo, o kiti piktų žodžių švarinimo darbai atliekami vangiai. Jei ir dirbama šia linkme, tai taip nenoriai, kaip tai daro namų darbų daug kartų neatlikę mokiniai. Nes esmė paprasta – to daryti neapsimoka dėl verslo naudos.

  Komentarų srautą nėra labai sudėtinga sutvarkyti. Tai įrodė tinklaraštininkai. Tiesa, kai kuriuose tinklaraščiuose rodoma nevienoda tolerancija įžeidiems komentarams, nelygu kieno atžvilgiu jie rašomi: ar tinklaraščio šeimininko, ar kito, mažiau svarbaus asmens atžvilgiu.

  Įžeidimų teisės labirintai

  Interneto žiniasklaidos verslo atstovai agresyvių komentarų mūšio lauke teisės požiūriu yra užėmę labai patogią poziciją. Atseit mūsų darže priteršę lankytojai yra patys kalti. Už šmeižtą, patyčias ir neapykantos kurstymą tegul atsako privataus kaltinimo tvarka, kurią numato Baudžiamasis kodeksas. Mes gi – nieko dėti. Kaip įprasta mūsų visuomenėje – kalta aplinka.

  Tačiau, be šmeižto, patyčių ir neapykantos kurstymo, yra kiti, labai svarbūs žmogaus gyvenime ir įstatymais gana aiškiai apibrėžti dalykai. Tai – privataus gyvenimo apsauga bei garbės ir orumo pažeidimas. Teisiškai išprusę asmenys, gebantys šių sąvokų reglamentaciją susieti, skaitydami Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimo įstatymą, Civilinį kodeksą ir Baudžiamąjį kodeksą, gali dėl skaudinančių ir neteisingų komentarų užkaisti nemenką pirtį ne tik piktavaliams pakampių rašinėtojams, bet ir pačioms interneto svetainių bendrovėms.

  Deja, šiose teisinės reglamentacijos džiunglėse iškristalizuoti atsakomybę yra gana sudėtinga. Jos įprasminimas supintas daugelį kartų taisant įstatymus ir leidžiant kodeksus. Nuopelnus dėl to reikėtų priskirti ne vien teisės aktų kūrėjams, bet ir energingiems stambiųjų žiniasklaidos bendrovių lobistams. Tokioje situacijoje žiniasklaidos verslas gali mėgautis nedideliu mūsų visuomenės teisiniu raštingumu bei menku finansiniu pajėgumu samdyti advokatus, galinčius priversti už interneto komentarus atsakyti ir juridinius asmenis – svetainių administratorius.

  Labai abejotina, ar šią sritį imsis rimčiau tvarkyti ir šių metų vasario 10 d. Seimo valdybos sudaryta darbo grupė, ketinanti parengti Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimo įstatymo projektą. Be to, šiai darbo grupei nesuteikta teisė keisti Civilinio kodekso, reglamentuojančio žalos atlyginimą už asmens reputaciją žeminančių ir tikrovės neatitinkančių duomenų paskleidimą žiniasklaidoje.

  Tad akivaizdu, kad laisvo žodžio komercijos malūne dar ilgai suksis prastai sijotų interneto komentarų srautai. Ir už šio malūno produktų pašalinį poveikį visuomenei atsakomybė bus verčiama tik nešvarių grūdų tiekėjams, bet ne malūnininkams.

  „Atgimimas”

 29. Nusivylet meganet ? pereisyt i kita ISP ? Galvojat jie jus apsaugos ? deja.. Pagal istatyma privalo visi ISP išduoti ar administracinis ar boudziamasis , ten tik straipsniai skiresi ju :)

 30. LinkoManijai pagarba nu omega netas kvailas nesusipratimas nes manau uz betkokios asmenines informacijos dalinima reiktu juos paduot i teisma nes to negali but butu pamoka ir kitiem tiekejam.

Komentavimo galimybė išjungta.