LANVA – Kam rūpi žmogaus privatumo teisės?

lanva_nerupi_zmoniu_teises

Aptikau slaptą LANVA dokumentą, kurį ji išsiuntinėja visiems savo partneriams. Dokumento turinys šokiravo mane, kaip bandoma apgauti ne tik visą visuomenę, bet ir partnerius, su kuriais bandoma dirbti.

Kaip minima dokumente, jis turėtų būtį „pasirašytas“ 2009 m. liepos mėn. 8 d. (trečiadienį), 14.00 val. adresu Savanorių pr. 7 , Vilniuje.

Visa dokumento idėja yra priversti interneto paslaugų teikėjus (IPT) būti atsakingais už veiksmus, kurie yra atliekami jų vartotojų. Savo sąskaita atlikti savo srauto analizę ir monitoringą. Priversti leidybos studijas naudoti DRM technologijas, taip pakenkiant savo verslui bei vartotojų gerovei.

Aš pakomentuosiu trumpai keletą ištraukų:

IPT įsipareigoja sudaryti sąlygas LANVA patikrinti savo serverius ir laikmenas (kuriuose tariamai saugoma intelektinės nuosavybės teises pažeidžianti informacija) per 24 valandas nuo prašymo pateikimo raštišku būdu.

LANVA nori priversti IPT pasirašyti dokumentą, kuriuo pagrindu būtų atskleidžiamos vartotojų pavardės ir asmeniniai duomenys, taip pažeidžiant kiekvieno žmogaus privatumą. Tokie duomenys turi būti atskleidžiami tik teismui nusprendus, o ne bet kokiems tretiems asmenims panorėjus. Europos Sąjunga yra ne kartą pasisakius, kad vartotojai turi turėti savo privatumą ir jų duomenys turi būti apsaugoti.

IPT įsipareigoja LANVA prašymu pateikti jai duomenis asmenų, kurie besinaudodami IPT paslaugomis pažeidžia intelektinės nuosavybės teises.

Toliau sutartyje įrašyti punktai, kurių pagalba IPT bus atsakinga už visą srautą ir turinį, kurį atlieka jų vartotojai, bei pati turės pranešti pažeidimus, kuriuos atlieka vartotojai.

Prisegu patį visą dokumentą – LANVA_etikos_kodeksas

Tai tik mažas gan svarbus sutarties gabalėlis, kuriuo norima apgauti IPT. Sutartyje vienareikšmiškai neįmanoma įžvelgti naudos, kurią gautų leidybos įmonės arba interneto paslaugų teikėjai. Karteliniai susitarimai monopoliniam tinklui kurti bei leidybos įmonių prašymas diegti DRM pakenks visai technologinei visuomenės plėtrai, bei produktų kainų konkurencingumui.

Kopinkit viską, ką galite.

Pridedu: O štai ir Džiugo komentaras.

Įrašo “LANVA – Kam rūpi žmogaus privatumo teisės?” komenatarų: 14

 1. Nelabai suprantu, ką įstatymiškai LANVA gali padaryti šiuo kodeksu?
  Pirmoje dar prieš įvadinėje pastraipoje parašyta, kad „Subjektams, savanoriškai pasirinkusiems šį Kodeksą „. Ar atsiras tokių, kurie savanoriškai pasirinks jį?
  Garsiai lojantis chihuahua. Ne?

 2. Atgalinis pranešimas: LANVA: privatumui NE « inSin.LT
 3. Atgalinis pranešimas: Blogorama #618
 4. Siuntimasis is p2p tinklu, aisku, yra vagyste, bet ta LANVA yra ne kask ita, kaip sharashkino kontora, kuria reikalinga uzdaryti.

 5. Tegul ta ANVA nurodo adresą, kur galima nusipirkti visą tą produkciją, kurią galima atsisiųsti iš interneto ir mes mielai mokėsime. Deja, jie negali mums pateikti prekių, kurių mums reikia, o grasina sankcijomis. Gėda.

 6. Visai nesupykciau jai kuria diena apie 2 valanda nakties sprogtu lanva bustine :) Pagaunat minti, a , ;)

 7. Cia yra visiska beprotyste, yra paminama konstitucija, zodzio laisve ir siaip sveikas protas paliktas kazkur anapus, dauguma dalyku ka mes visi siunciames yra reikalingi ir tikrai dauguma ju nera pigus, nezinau ar daug kas sau leistu parsisiust, koki nors zaidima uz 50 baksu ir daugiau.

Komentavimo galimybė išjungta.