Konkurencija su nemokamu

100px-drm_is_killing_music

Ar konkurencija su nemokamomis paslaugomis galima?

Kai kurios organizacijos vis nesupranta fakto, kad jų produkcija patenka į internetą ir jie negali to pakeisti, kaip tik prisitaikyti ir pasinaudoti tuo. Kad ir kiek mes tų stabdymų matėme, kad ir kiek žmonių būtų nuteista, o tinklapių uždaryta, vis tiek produkto išimti iš skaitmeninės erdvės nebeįmanoma. Napster, Kazaa, ED2K  tinklai vis dar egzistuoja, net ir praėjus dešimtims metų po teismų ar programų uždarymo.

Mėgindamos kovoti, vietoj to, kad stengtųsi konkuruoti su nemokamomis skaitmeninėmis kopijomis, jie procese patiria dar daugiau nuostolių, prarasdami klientus, fanus, būsimus vartotojus, savo atlikėjus, darbuotojus. Visuomenė susidaro labai neigiamą nuomonę apie tą organizaciją, girdėdama visus tuos puolimus viešai.

Rimtų įrodymų nėra, kad failų mainų tinklapiai kenkia autoriams. Yra pilna vyriausybinių tyrimų, kurie rodo, jog tai atneša daug naudos. Nepasirinkdamos  ir neieškodamos alternatyvių biznio modelių, organizacijos stengiasi apkaltinti savo vartotojus, kurie neša jiems reklamą, pinigus, bei yra jų tikrieji fanai, dalindamiesi informacija tarpusavyje.

Mes matome, jog mažėja failų mainų naudojimas, kadangi atsiranda daugiau internetinio transliavimo svetainių, kuriose galima gauti informaciją, nelaikant kopijos savo kompiuteryje. Gal tai vienas iš būdų, kurį turėtų išaukštinti organizacijos ir pasistengti iš to uždirbti bei gauti sau naudos, o ne stumti jas į bankrotą ir teisintis su jomis. Kovoti su „nemokamu“ yra įmanoma. Google pasiūlė GMail. NIN savo muzika dalina už dyką. Žymiausi pasaulio rašytojai dalina savo knygas nemokamai ir uždirba milijonus.  iTunes parduoda milijonus dainų, puikiai ir konkurencingai įsitvirtindama rinkoje.

Kas bus, kai 3D spausdintuvai (apie 3D spausdintuvus dar reiks kada parašyti plačiau) bus kiekvieno žmogaus namuose ir jie darysis kopijas Nike sportinių batelių daugiau, nei parsisiunčia iš interneto MP3, gal kiekvienuose namuose darysime kratas?

Kartais toks vaizdas susidaro, kad įmonėms geriau bankrutuoti negu keisti savo verslo modelį, o juk puikus verslas yra tas, kuris yra lankstus ir prisitaikantis pokyčiams.

Įrašo “Konkurencija su nemokamu” komenatarų: 4

 1. problema yra tai kad jie generavo milijonus o dabar pelnas taip sumazejo kad jie nebezino ka daryti ir vis stengiasi gauti pinigu is kazkur, nes niekas nenori prisitaikyti prie kitu, visi nori buti bosais. jaigu tu mano ka nors nukopinai firmos iprate gauti „royalty“(likuti) ir milijieriai kurie sedi on top nori tu pinigu bet kokias budais ;) del to niekas nepasikeis kol korporaciju valdzia nepasikeis ir neprades elgtis kaip 21century o nebe 20.

 2. Gal galetum papasakoti, kaip knygos autorius dalindamas savo knygas nemokamai uzdirba milijonus?

 3. Labas Copperfield,
  Pažiūrėk video anglų kalba, apie Paulo Coelho (labai žymus rašytojas. http://en.sevenload.com/videos/bIjFXZD-DLD08-Day1-Creating-universes

  Video trunka apie dvi valandas, bet jis ten pradžioje apie 20 minučių šneką. Nerealiai įdomu.

  Tokių autorių, kaip Coelho yra labai daug, galiu bent 10 išvardinti iškarto.
  Aišku aš galėjau apie tai parašyti ir plačiau, tačiau kaip pradedančiajam, bus laiko plėstis ir toliau. Turi klausimu, visada klausk.

 4. software price may be reasonable, but what about the ad and hosting and bandwidth price? that makes the software cost more. if we CUT Advertisements? then prices will come down steep. and then again? there is competetion. so they need to advertise, like beauty soap, so brainless ladies may buy them (no offense ladies, its a generic term; viz. you cry like a girl). thus prices shoots up. and when it does? those who are weak, are kicked from competetion and the bulls stay. which helps promote piracy. well, they are developers too, even if they steal the concept from open source and rewrite the non-patented concept ( hehe ;-) you get the idea right?) still people will go for the brand name and the tagged ones. thus piracy. its not price which leads to piracy, its lack of common sense which leads to piracy. and beside how many average mail checker user will look for freeware? huh! they will end up downloading from p2p or ware share sites. this is like a necessary evil.
  thus i neither condone piracy neither i support it. it is like a necessary evil.
  it to some major extent has stopped many EVIL INC. from total dominition and at the cost of monetary loss.
  piracy is common, its a necessary evil, like friction, you must accept it, even if you dont like it. it helps those evil inc from growing and also at the same time helps the needy ones use things beyond their financial reach dream.
  am i clear? ping back please.

Komentavimo galimybė išjungta.