A. Mamontovas – muzika ieško naujų kelių pakliūti pas vartotoją.

Esu parašęs keletą straipsnių, apie užsienio atlikėjus dalinančius muziką už dyką, bendraujančius su savo vartotojais. Lietuvoje irgi yra artistų, kurie supranta technologijų plėtrą ir bando kažką keisti, eksperimentuoti su naujais biznio modeliais.

Grįšiu į 2008 metus, kai vienas žymiausių Lietuvos atlikėjų – Andrius Mamontovas išdalino visą krūvą savo albumų nemokamai. Muzikos žvaigždė savo interviu sako trokštantis bendrauti ir gyvai koncertuoti savo fanams.

Internete albumą dalindamas nemokamai, o pardavinėjant jį tik koncertuose, Jis taip pritraukė savo fanus ateitį į koncertą. Jo koncertuose sales buvo sausakimšos, bilietai visi išperkami.

Žinant esamą A.Mamontovo situacija, kai matome, kaip jis išmetė RC apdovanojimą į  Nerį, matome, kad jis ieško tų eksperimentų ir jam atsibodę tie seni biznio modeliai, kurie tik plėšia pinigus sau iš tokių puikių atlikėjų.

Labai įdomų būtų sužinoti statistiką, kiek gi albumo „Geltona, žalia, raudona“ kopijų jis pardavė per savo koncertus, kiek gi tų CD plokštelių patėko į žmonių rankas. Turbūt ne vienas ar kitas tūkstantis.

Įrašo “A. Mamontovas – muzika ieško naujų kelių pakliūti pas vartotoją.” komenatarų: 2

  1. Na vienas dalykas, kuris mane nuliūdino su tuo albumu, tai kad jam buvo taikomas dvigubas RM: visų pirma tik Omnitel’io klientams, o antrą, kaip ir visos Omnitel dainos, šios buvo su DRM.

    Na pirmą taip jau išeina, kad praėjau, o va su DRM užrakintomis mp3 nelabai man yra ką veikti Linux :( Teko parsisiųsti iš piratinių šaltinių…

    Anyway, nebūčiau aš, jei nebūčiau dėl to parašęs pačiam Mamontovui, o jis netgi rado laiko atsakyti :) Kaip paaiškėjo jis iš visų jam prieinamų alternatyvų pasirinko juo nuomone geriausią sprendimą ir reikia pripažinti, kad savo tikslą pasiekė – vietoje 10000-20000 parduotų kompaktų, albumą parsisiuntė virš 100000 žmonių :)

Komentavimo galimybė išjungta.